Trail of the Pink Panther .1982

ـ پلنگ صورتی نه نام یک شخص بلکه نام یک الماس صورتی تخیلی است که دائما در حال دزدیده شدن یا پیدا شدن بوده اما عنوان فیلمها طوری است که انگار پلنگ صورتی یک شخصیت است.
ـ سریال کارتونی پلنگ صورتی بر اساس انیمیشنی که برای عنوانبندی تعدادی از این فیلمها ساخته شده پا گرفت و این نکته برعکس نیست.
ـ پیتر سلرز بازیگر با استعداد و توانمند انگلیسی که در این سری فیلمها نقش سربازرس کلوزو را بازی میکند در سال 1980 از دنیا رفت و این فیلم که شاید ادای دین و در رثای او باشد با استفاده از قطعات بریده شده و استفاده نشده سایر فیلمها تدوین و ساخته شده. فیلم از ترکیب قطعه‌های بدون ربط به یکدیگر با بازی سلرز و مصاحبه یک خبرنگار زن با بازیگران ثابت سایر فیلمهای پلنگ صورتی و یاد و خاطره آنها از کلوزو ساخته شده. شوخی‌های بخش پیتر سلرز در سایر فیلمهای پلنگ صورتی نیست و به اندازه کافی کمدی است و اگر از طرفدارن سلرز و سری پلنگ صورتی هستید این فیلم ارزش دیدن دارد.
ـ دو فیلم پلنگ صورتی جدید با بازی عالی استیو مارتین در نقش کلوزو بر اساس همین کاراکتر ساخته شدند که آنها هم جزو فیلمهای کمدی خوب این سالها هستند.
ـ سازنده موسیقی متن سری پلنگ صورتی هنری مانچینی است که تم معروف پلنگ صورتی را همه شنیده‌اید اما قطعه‌ای زیبا که در این فیلم شنیده میشود و در اصل برای فیلم The Pink Panther Strikes Again 1976 ساخته شده را برای شنیدن یا دانلود در انتهای یادداشت قرار میدهم.
ـ یکی از بهترین فیلمهای ساخته شده بر اساس این کاراکتر اتفاقا عنوان پلنگ صورتی در خود ندارد و نامش شلیک در تاریکی است که اگر آنرا در این سری از قلم انداخته‌اید حتما تماشایش کنید. A Shot in the Dark 1964
ـ پیتر سلرز در فیلم دکتر استرنج لاو در سه نقش بازی داشت که نقش دکتر را هم خود او بازی کرد.
ـ یکی از خنده‌دارترین فیلمهایی که سلرز در آن بازی کرده فیلم پارتی است The Party 1968 و آن هم ساخته بلیک ادواردز ، کارگردان سری پلنگ صورتی است که یکی از بهترین کمدی‌های تاریخ سینما است.

/ 0 نظر / 12 بازدید