Far from the Madding Crowd .2015

فیلمبرداری ، طراحی صحنه و لباس ، موسیقی ، بازیگری و لوکیشنها عالی هستند. من چون سلیقه ای تکنیکال و فرمگرا دارم از کیفیت بالای تکنیکی فیلمها خیلی لذت میبرم.
به اعتقاد من کری مولیگان در قیاس با همتایان آمریکایی خود از چهره و اندام جذابی برخوردار نیست اما میتواند احساسات کاراکتری که بازی میکند را با اندازه های متفاوت در اجزای چهره خود نمایان سازد ، خصوصا هنگام شادی و خنده که تمام پهنای صورتش شکفته میشود.
به نظر میرسد کارگردان دانمارکی فیلم و یکی از اعضای نهضت دگما 95 ، بیانیه نهضت را زیر پا گذاشته و از همه مزایای سینمای تجاری و عامه‌پسند بهره برده. گرچه تجربه‌گرایی و آوانگاردیسم در سینما و هنر لازم است اما اگر بنا بود همه فیلمها دگما 95 باشند سالنهای سینما در آتش میسوخت. شاید بتوان با کمی اغماض این فیلم را بر باد رفته انگلیسی نامید و در فصل جوایز نامش را بین اسامی نامزدها و برندگان جستجو کرد.
خانم هلن فیشر (نویسنده کتاب چرا عاشق می‌شویم) اعتقاد دارد بین زنها و مردها سه احساس شهوت ، عشق و وابستگی وجود دارد که الزاما در یک زوج جمع نمیشوند و ممکن است مرد یا زنی این سه حس را با افراد متفاوتی تجربه و احساس کند. به نوعی رد پای این نظریه را هم میشود در فیلم پیدا کرد.

/ 0 نظر / 28 بازدید