The Padre .2018

فیلم به ظاهر کم ادعا است و داستانی آشنا دارد، اما حضور سه بازیگر کهنه‌کار سینما و فیلمبرداری خوب همراه رنگ‌آمیزی غلیظ با ته‌رنگ سبز و زرد در بخش کلمبیا، شخصیت‌هایی هدفمند با انگیزه‌هایی مجزا که در یک مسیر قرار گرفته‌اند، تعدد لوکیشن، تصاویر مستندگونه و جاده‌ایی بودن فیلم تماشای آنرا لذت‌بخش کرده.

همراه شدن یک دختر شیطان و مردی خلافکار در جاده قبلا در فیلم عالی Paper Moon تجربه شده که نسخه رئال‌تر و کم‌قصه‌تر آن در فیلم Alice in the Cities توسط ویم وندرس ساخته شده. اما فیلم The Padre (پدر روحانی) مستقل از آنها است و قصه خودش را تعریف می‌کند. شخصیت خلافکار و فراری فیلم که در لباس پدر روحانی پنهان شده و دائم الکل می‌نوشد، ضمن فرار از دست کلانتر سمج از گذشته خودش هم در حال فرار است، با همراه شدن دختر نوجوان راه رفته را برگشته و در پایان برای نجات دختر جانش را فدا می‌کند، شاید گناهی که در گذشته مرتکب شده را جبران کند.

تیم راث بازی خوبی در نقش خلافکار فراری ایفا کرده اما لهجه بریتانیایی وی پذیرفتن او را به عنوان یک آمریکایی مشکل می‌کند. تیم راث که بازیگر مورد علاقه تارانتینو است در فیلم هشت نفرت‌انگیز نقش یک بریتانیایی را بازی کرد که مشکل تفاوت لهجه او در خدمت فیلم قرار گرفت. بحث لهجه شد، دوست دارم به لهجه غیربومی و زبان‌دومی Vicky Krieps در نقش یک دختر دهاتی بریتانیایی در فیلم Phantom Thread ساخته پاول توماس اندرسون هم اشاره کنم که از نظر من به شدت به فیلم آسیب زده. اگر چشم بسته یکی از بازیگران جوان سریال دانتون ابی انتخاب شده بود نتیجه بهتری بدست می‌آمد.

/ 0 نظر / 32 بازدید